Utraciłem dane! Co robić?

Utraciłem dane! Co robić?

Spokojnie, pośpiech i panika to najgorsi doradcy!!!

Po pierwsze warto się zastanowić co się stało. Przede wszystkim, czy dane które utraciłeś są dla Ciebie  ważne, oraz czy koniecznie musisz je odzyskać ? Czy posiadasz kopię zapasową tych danych i czy jest ona aktualna?

Jeśli dane są istotne, a ich odzyskanie jest konieczne i nie masz kopii zapasowej lub nie wiesz jak ją przywrócić, to nie powinieneś wziąć telefon i zadzwonić do nas.

 Jeśli naprawdę zależy Ci na odzyskaniu danych,  robienie czegokolwiek na własną rękę odradzamy. Podobnie jak ze zdrowiem, czy finansami , warto by sprawą zajęli się specjaliści.

 

Mleko się wylało, teraz wyłącznie od rozsądnych decyzji zależy czy odzyskiwanie danych ma szansę zakończyć wynikiem pozytywnym lub dane zostaną nieodwracalnie utracone. Czy warto ryzykować? Czy można odzyskać dane we własnym zakresie czy też należy zgłosić się do wyspecjalizowanej firmy.

Piszemy niemal codziennie trafiają do nas nośniki, z których ktoś próbował odzyskać dane z tragicznym dla właściciela skutkiem.

Często  kontakt z nami – w ramach bezpłatnych konsultacji poprzez e-mail lub telefon pozwala ustalić przyczynę i możliwości rozwiązania problemu.

Na prawdę nie każdy „Informatyk” jest w stanie odzyskać dane. W latach 80/90 informatyk był w stanie ogarniać bardzo szeroką dziedzinę informatyki.  Jednak rozwój technologii i poziom skomplikowania nośników danych, systemów informatycznych sprawił, że odzyskiwanie danych to naprawdę niszowa dziedzina informatyki. Niewielu informatyków, także tych pracujących na co dzień w serwisach komputerowych wa wystarczającą wiedzę, doświadczenie i sprzęt niezbędny do bezpiecznego odzyskania danych.

Dlatego przy odzyskiwaniu danych warto jest skorzystać  z porad i usług  firm, które się w tym specjalizują.