Odzyskiwanie SMS z telefonów z Android bez ROOTa

Odzyskiwanie SMS z telefonów z Android bez ROOTa

Brak dostępu do obszarów systemowych stanowi poważny problem w procesie odzyskiwania danych z urządzeń z systemem Android. Dostęp do obszarów zarezerwowanych dla użytkownika Root jest niezbędny do odzyskania wiadomości SMS i MMS z telefonu z systemem android. Informacje o wiadomościach SMS, MMS, historii połączeń i kontaktach przechowywane są w zasobach systemu nie dostępnych dla zwykłego użytkownika telefon. Dostępne są wyłącznie dla użytkownika ROOT.

Opracowaliśmy skuteczne metody dostępu do danych telefonu bez rootowania systemu. Dla czego to takie ważne?

  • W wielu modelach telefonów bez rootowania telefonu odzyskanie danych nie było możliwe.
  • Rootowanie telefonu wiąże się ze znaczną ingerencją w oprogramowanie telefonu, a podczas procesu odzyskiwania danych nie powinny być wykonywane żadne operacje zapisu na nośniku z którego chcemy odzyskać dane.
  • Wiele programów do odzyskiwania danych z telefonów , w typu Wondershare Android  recovery czy Dr Fon, próbuje automatycznie rootować telefon! To nie jest dobry pomysł, poza tym skuteczność darmowego oprogramowania jest raczej mizerna o czym można się przekonać czytając opinie tych którzy próbowali odzyskać dane tego typu oprogramowaniem
  • W niektórych smartfonach producenci skutecznie utrudniają dostęp do danych zarezerwowanych dla roota.
  • W przypadku odzyskiwania danych na potrzeby np sprawy rozwodowej zdobyte w ten sposób dane mogą zostać podważone ze względu na ingerencję w dane w telefonie

Jesteśmy w stanie odzyskać dane z większości telefonów znanych producentów takich jak: Samsung, Sony, ZTE, HTC, Huawei, LG, itd.