ODZYSKIWANIE DANYCH Z TELEFONÓW

ODZYSKIWANIE DANYCH Z TELEFONÓW

Utraciłeś wiadomości, zdjęcia, historię rozmów?  Telefon nie działa, nie włącza się , a może ma zbity ekran? Zadzwoń i dowiedz się jak możesz odzyskać cenne dane z twojego telefonu.

Jeśli doszło do utraty danych z telefonu, i zależy Państwu na odzyskaniu danych. Proszę wyłączyć telefon  wyjąc z niego kartę SIM.  Dalsza praca telefonu, samodzielne próby odczytania smsów oraz nowe przychodzące wiadomości mogą utrudnić lub uniemożliwić odzyskanie skasowanych wiadomości.

Fakty i mity odnośnie odzyskiwania danych i wiadomości sms z telefonów:

Czy odzyskiwanie skasowanych smsów jest możliwe? – TAK

Czy można odzyskać wszystkie wcześniej skasowane wiadomości? – NIE ( a przynajmniej nie zawsze)

Czy smsy można odzyskać z każdego telefonu? – NIE

Czy samodzielnie można odzyskać skasowane smsy? – TAK i NIE , TAK jeśli posiada się wiedzę i sprzęt i oprogramowanie. Przy czym warto zaznaczyć, że wiedza z for internetowych pt „jak odzyskać smsy, raczej nie wystarczy. Oprogramowanie w wersji trial/demo i stosowane bez wcześniej wspomnianej wiedzy może tylko zaszkodzić zamiast pomóc. Sprzęt, który jest poza zasięgiem możliwości finansowych przeciętnego użytkownika telefonu bo kosztuje od kilku do kilkudziesięciu tyś złotych jak np UFED (około 50 000zł). Jeśli nie posiadają Państwo wyżej wspomnianej wiedzy i zaplecza technicznego, pozostaje kontakt z naszym serwisem.

Wbrew nieprawdziwym opiniom głoszonym na forach internetowych nawet specjalistycznych jak elektroda czy forum.android odzyskiwanie smsów z telefonów jest możliwe. Możliwości odzyskania smsów zależą jednak od wielu czynników jak np model telefonu, wersja systemu operacyjnego telefonu, a także od tego jakie operacje zostały wykonane po usunięciu danych z telefonu. Ekstrakcja danych z pamięci telefonu i analiza otrzymanych danych to proces czasochłonny i żmudny. Odzyskiwanie skasowanych danych może trwać od kilku do kilkunastu dni.

Zdarza się, że jeden sms zawierający kilka słów wydobyty z pamięci telefonu może zaważyć o winie w sprawie rozwodowej, być dowodem zdrady. Zdarza się, że aby odzyskać jeden sms potrzeba wielu dni pracy i analizy zawartości telefonu.

odzyskiwanie sms jako dowód w sprawie rozowdowej jak odzyskać skasowane smsy z telefonu

Przykład odzyskanej wiadomości sms, skasowanej z telefonu z Samsung z systemem Android